субота, 11 жовтня 2014 р.

Чи може нерезидент внести на рахунок резидента інвалюту за експортним договором готівкою?

Банк може приймати від повноважного представника нерезидента — суб’єкта підприємницької діяльності (далі — нерезидент) до каси готівкову вільно конвертовану іноземну валюту в сумі, що не перевищує 10 000 доларів США. Також це може бути еквівалент цієї суми в іншій вільно конвертованій іноземній валюті за офіційним
курсом, установленим НБУ на день здійснення операції.
Ці кошти банк приймає для подальшого зарахування на поточний рахунок в іноземній валюті резидента — суб’єкта підприємницької діяльності (через розподільчий рахунок).
Такі операції здійснюються за наявності таких документів:
а) експортного договору резидента, в якому передбачена повна або часткова оплата нерезидентом продукції, виконаних робіт, отриманих послуг у готівковій вільно конвертованій іноземній валюті.
Водночас загальна сума, прийнята за одним договором або договором, в якому передбачено повну або часткову оплату нерезидентом в готівковій вільно конвертованій іноземній валюті за фрахтування судна, що належить судновласнику-резиденту, не може перевищувати 10 000 доларів США*.
Сума разової оплати за фрахтування судна в разі його знаходження в порті України, де розташований банк, у якому відкрито поточний рахунок в іноземній валюті судновласника-резидента, не може перевищувати 10 000 доларів США*. Копія договору залишається в уповноваженому банку;
б) оригіналу митної декларації або довідки про зняття повноважним представником нерезидента готівкової іноземної валюти з картрахунку нерезидента за допомогою корпоративної платіжної картки через уповноважений банк (фінансову установу, яка одержала генеральну ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій). У митній декларації робиться відмітка банку про суму та дату зарахування готівкової іноземної валюти на поточний рахунок в іноземній валюті (через розподільчий рахунок), відкритий цим банком резиденту — суб’єкту підприємницької діяльності.
Копія митної декларації із зазначеною відміткою або довідка про виплату уповноваженим банком (фінансовою установою, яка одержала генеральну ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій) готівкової іноземної валюти з картрахунку нерезидента залишається в уповноваженому банку;
в) документа, що підтверджує повноваження, надані представнику нерезидента на оплату договору готівковою вільно конвертованою іноземною валютою. Копія документа залишається в уповноваженому банку;
г) копії сторінок паспортного документа повноважного представника нерезидента (які містять фото, прізвище та ім’я, інформацію про дату видачі й орган, що його видав), які залишаються в уповноваженому банку.
Про ці норми п. 8 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Правління НБУ від 30.05.2007 р. № 200, нагадалиподатківці на сайті ДФСУ.

___________________________
Або еквівалент цієї суми в іншій вільно конвертованій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день здійснення операції.

Немає коментарів:

Дописати коментар